Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń w większych instalacjach

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MAGNET

Podciśnieniowe separatory powietrza

Separatory SPIROVENT SUPERIOR

Separator powietrza na obrotowej flanszy

Separator powietrza SPIROVENT RV2

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń

Separator zanieczyszczeń SPIROTRAP MB3

Zawory bezpieczeństwa SYR

Zawory bezpieczeństwa 1915/2115/8115

Usuwanie magnetytu/zanieczyszczeń i powietrza

Separator powietrza i zanieczyszczeń SPIROCOMBI MAGNET

Dobór zaworów bezpieczeństwa

Program doboru zaworów bezpieczeństwa SYR

Filtry do wody SYR POU / DUO / DRUFI / PROTECT

pou z wylewka niszFiltr POU firmy SYRoferuje nowatorskie podejście do zagadnienia filtracji wody przeznaczonej do przygotowywania napojów i posiłków. W niewielkim korpusie zamknięte są w pojedynczym, wymiennym wkładzie trzy filtry:
 • siatkowy z możliwością płukania wstecznego – o wielkości oczek siatki 20μm,
 • z węglem aktywnym – przeciwdziała zmianom barwy i poprawia smak wody,
 • antybakteryjny – zbudowany w oparciu o hydrofilną membranę kapilarną. Membrana ta ma wysoką przepuszczalność, odporność na wysokie ciśnienie i pozwala na wyłapywanie np. bakterii nawet o wielkości 0,15μm!
Filtr montuje się tam, gdzie uzdatniona woda jest niezbędna - w kuchni. Niewielkie rozmiary pozwalają "schować" armaturę np. pod zlewem w kuchni. Dodatkowo wyposażony jest w specjalną baterię, która umożliwia pobór czystej wody niezależnie od baterii zlewozmywakowej. Potrójna ochrona filtra POU zapewnia smaczną i czystą wodę o niezmiennie wysokiej jakości.
Filtr POU został zastąpiony  nowszą wersją - filtrem POU MAX.
 

 

DuoDFR niszFiltry systemu DUO znajdują zastosowanie jako armatura w instalacjach wody pitnej. Jest to specjalna kombinacja armatur, które razem tworzą kompletne przyłącze wody do domu. Do wyboru są cztery filtry:

 • DUO FR filtr z ręcznym płukaniem wstecznym,
 • DUO DFR filtr z ręcznym płukaniem wstecznym i reduktorem ciśnienia,
 • DUO FR-HOT filtr z ręcznym płukaniem wstecznym, temp. pracy maks. 80oC,
 • DUO DFR-HOT filtr z ręcznym płukaniem wstecznym i reduktorem ciśnienia, temp. pracy maks. 80oC.
Z uwagi na zwartą konstrukcję i niewielkie wymiary, filtry DUO znajdują zastosowanie szczególnie w instalacjach z niewielką ilością miejsca przeznaczonego na montaż urządzenia. Każdy filtr DUO wyposażony jest w prosty wskaźnik pokazujący czas poprzedniego płukania, dzięki czemu można się zorientować o momencie wykonania następnego płukania. Montażu do instalacji dokonuje się przez flanszę montażową wchodzącą w skład dostawy wraz z odpowiednimi przyłączami. DUO można obracać dookoła o 360o dzięki "bagnetowemu" połączeniu filtra z flanszą. Filtry DUO typu HOT mają dodatkowo możliwość pracy w instalacjach o wyższej temperaturze wody, maksymalnie do 80oC. Obudowa DUO HOT wykonana jest ze specjalnego, odpornego na wysoką temperaturę, nieprzezroczystego tworzywa w kolorze czerwonym.
Filtry w takim wykonaniu były produkowane do roku 2011.
 

 

DrufiDFR wyc niszSystem DRUFI jest specjalną kombinacją armatur, które razem tworzą kompletne przyłącze wody do domu. Zawiera w sobie filtr siatkowy typu świecowego (FF) lub filtr z płukaniem wstecznym (FR), lub kombinacja z reduktorem ciśnienia zgodnie EN 1567 odpowiednio (DFF i DFR). Filtry z płukaniem wstecznym wyposażone są fabrycznie w pierścień wraz z koszem wyrzutowym. DRUFI wyposażono w przenośny Memoryclip - urządzenie przypominające o konieczności przeprowadzenia płukania oraz wskaźnik poziomu twardości wody w instalacji. Do połączenia filtra z instalacją służą: flansza HWS-2000, flansza uniwersalna, flansza krzyżowa. Flansze można montować do instalacji pionowo lub poziomo i mogą współpracować z modułami rozdzielaczy jedno- lub dwudrogowymi oraz z centrum bezpieczeństwa 4807. Filtry FR i DFR mogą być wyposażone fabrycznie w elektroniczny automat płuczący DRUFITronic, tworząc urządzenie Drufi FR/A i DFR/A. Do wyboru są cztery filtry:

 • DRUFI FF mechaniczny filtr świecowy, uszczelka płaska, śruby trzpieniowe, klucz montażowy, zapasowy filtr siatkowy, klucz do odkręcania klosza filtra;
 • DRUFI DFF jak FF, z reduktorem ciśnienia, zakres redukcji od 1,5 - 6 bar, nastawa fabryczna 4 bar, manometr ciśnienia wyjściowego 0 - 10 bar;
 • DRUFI FR mechaniczny filtr z płukaniem wstecznym, siatka filtracyjna ze stali nierdzewnej, uszczelka płaska, śruby trzpieniowe, klucz montażowy;
 • DRUFI DFR jak FR, z reduktorem ciśnienia, zakres redukcji od 1,5 - 6 bar, nastawa fabryczna 4 bar, manometr ciśnienia wyjściowego 0 - 10 bar.
Dodatkowo, przed filtrem DRUFI możemy zamontować moduł ochrony przed przeciekami SAFE T.
Filtry w takim wykonaniu zostają zastąpione przez nowszą wersję - DRUFI+.
 

 

DrufiDFRA niszDRUFITronic jest w pełni automatycznym, elektronicznie sterowanym urządzeniem do płukania wstecznego, dla wszystkich filtrów DRUFI DFR/FR produkowanych od 2006r. Zasilany jest napięciem 6V DC (4 baterie LR06 lub AAA) lub 230V/50Hz (opcja).
 
Wprowadzanie nastaw odbywa się za pomocą czterech przycisków i wyświetlacza ciekłokrystalicznego. Nastawy płukania wstecznego zawierają się w przedziale od 1 godziny do 61 dni. Istnieje także możliwość przeprowadzenia płukania wstecznego w dowolnym momencie (tzw. płukanie wsteczne ręczne).

Możliwe jest także centralne sterowanie DRUFITronic/SYRTronic poprzez urządzenie MultiSafe.

 

 

2420 Protect DFR niszProtect 2420 łączy w sobie funkcje kilku urządzeń. W skład armatury wchodzi moduł ochrony przed wyciekiem, filtr z automatycznym płukaniem wstecznym i reduktor ciśnienia (wersja DFR).
Elektroniczny układ w sposób ciągły nadzoruje przepływy w instalacji i rozpoznaje pęknięcia rury, trwałą niepożądaną utratę wody lub nieszczelność. Odcina dopływ wody po przekroczeniu zaprogramowanej wielkości poboru wody. Podobnie jak w Multisafe LS możliwa jest nastawa "Urlop" podczas dłuższej nieobecności w domu.
Płukanie wsteczne mechanicznego filtra można zaprogramować w przedziale od 1 do 61 dni, a woda z płukania odprowadzana jest przez kosz wyrzutowy.
Wersja Protect DFR dodatkowo wyposażona jest w łatwy w nastawie reduktor ciśnienia, który umożliwia ograniczenie zbyt wysokiego ciśnienia zasilania.
Obsługa Protect odbywa się poprzez nieskomplikowane menu i czytelny wyświetlacz.
Armatura ta stanowi kompletne przyłącze wody pitnej przeznaczone dla gospodarstw domowych.
Montaż urządzenia przy użyciu flanszy systemu DRUFI DN20, DN25 lub DN32 (uniwersalnej lub HWS-2000).
Innymi urządzeniami posiadającymi moduł ochrony przed wyciekiem są: MusltiSafe KLS 3000 i MultiSafe LS.

pou z wylewka nisz poubez nisz wylewka2 nisz Filtr POU  
DuoDFR nisz Duo FR nisz duoDFR hot nisz duoFR hot nisz Filtry DUO
DrufiDFR wyc nisz Drufi FR nisz DrufiDFF nisz DrufiFF nisz Filtry DRUFI
DrufiDFRA nisz 2316 new nisz Automaty
DRUFITronic/SYRTronic
   
2420 Protect DFR nisz 2420 Protect FR nisz Filtry PROTECT
z modułem ochrony
przed wyciekiem
   

POU 72

...